Brain energy

výživový doplnok na podporu mozgovej činnosti s obsahom Q10, DMAE, L- tryptofan, vitamínmi  B2,B6,B12 koziím kolostrom  a kozím mliekom

Skladom (>5 ks)
Značka: Capramilk
€48
Kategória: Výživové doplnky
3D capramilk brain energy (1)
Novinka
100% kozie kolostrum
100% kozie kolostrum
Slovenský výrobok
Slovenský výrobok
Vlastná farma s voľným chovom
Vlastná farma s voľným chovom

CAPRAMILK® BRAIN ENERGY sú tablety z kozieho mlieka obohatené o kozie kolostrum, vitamíny, aminokyseliny a koenzým Q10 na podporu mozgovej činnosti. Vitamíny B6, B12, C, folát (kyselina listová)a niacín prispievajú k normálnej psychickej činnosti.  Vitamíny B2, B6, B12, C a niacín prispievajú k normálnej činnosti nervovej sústavy. Vitamíny B2, B6, B12, C, folát (kyselina listová), niacín  a železo prispievajú k zníženiu miery únavy a vyčerpania. Vitamíny B6,B12,C,D, folát (kyselina listová) , zinok, železo prispieva k normálnej funkcii imunitného systému. Zinok a železo prispieva k normálnym rozpoznávacím funkciám. Vitamíny B2, C, E a zinok prispievajú k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Tryptofán je esenciálna aminokyselina, ktorá sa stáva v organizme prekurzorom neurotransmiterov (serotonín, melatonín). DMAE patrí medzi mozgové nutrienty, podieľa sa na stimulácii produkcie cholínu a acetylcholínu, ktoré prenáša impulzy z jednej bunky do druhej. Koenzým Q10 je katalyzátorom biochemických reakcií, ktoré sú zdrojom energie pre bunky.  Inozitol má  veľký význam pre výživu mozgových buniek. Kozie kolostrum a kozie mlieko zlepšujú koncentráciu, pohotovosť mozgu, podporujú imunitu a prirodzenú obranyschopnosť organizmu.

Zloženie: Mikrokryštalická celulóza, sušené plnotučné kozie mlieko, hydrogenfosforečnan vápenatý,  cholin bitartarát, L-tryptofán, kozie kolostrum, kyselina L-askorbová, mliečnan železnatý, koenzým Q10, DMAE (2-dimethylaminoethanol bitartarát),  inozitol, mastenec, mliečnan zinočnatý,  DL-alfa-tokoferol acetát, nikotínamid, riboflavín, thiamín-hydrochlorid, kyselina pteroylmonoglutamová,  cholekalciferol, kyanokobalamín.

Výrobok neobsahuje chemické konzervačné látky ani syntetické farbivá.

 

Upozornenie: Výrobok nie je určený pre deti do 3 rokov. Uchovávajte na suchom mieste pri teplote do 25°C, v dobre uzatvorenom obale, mimo dosahu malých detí. Výrobok chráňte pred mrazom, priamym slnečným žiarením a sálavým teplom. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Nevhodné pre osoby s neznášanlivosťou laktózy.

 

Odporúčané denné dávkovanie : 2 x denne 2 tablety zapiť vodou.

 

Účinná látka/výživové údaje

      v 100 g

v dennej dávke/v denní dávce

4 tabliet = 2,4 g

Energetická hodnota

882 kJ/210 kcal

21,2 kJ/5,0 kcal

Tuky

- z toho nasýtené mastné   kyseliny/

- z toho nasycené mastné kyseliny

7,96 g

5,14 g

0,19 g

0,12 g

Sacharidy

- z toho cukry/z toho cukry

7,21 g

6,96 g

0,17 g

0,167 g

Bielkoviny/Bílkoviny

11,78 g

0,28 g

Soľ/Sůl

0,06 g

0,001 g

 

 

 

Účinné látky/Účinné látky               

Obsah

v 100 g

Obsah v dennej dávke t.j. 4 tbl.

% RHP

Tryptofán/Tryptofan

4 ,167 g

100 mg

-

Vitamín C/Vitamín C

3,333 g

80 mg

100

Koenzým Q10/ Koenzym Q10

2,5 g

60 mg

-

Inozitol/Inositol

2,083 g

50 mg

-

Cholín/Cholin

2,083 g

50 mg

-

DMAE/DMAE

0,833 g

20 mg

-

Niacin/Niacin

0,667 g

16 mg

100

Železo/Železo

0,583 g

14 mg

100

Vitamín E/Vitamín E

0,5 g

12 mg

100

Vitamín B2/Vitamín B2

0,417 g

10 mg

714

Vitamín B6/Vitamín B6

0,417 g

10 mg

714

Zinok/Zinek

0,417 g

10 mg

100

Kyselina listová/Kyselina listová

0,0083 g

200 μg

100

Vitamín D/ Vitamín D

0,000625 g

15 μg

300

Vitamín B12/Vitamín B12

0,000208 g

5 μg

200

Ostatné/Ostatní

Kolostrum/Kolostrum

3,33 g

80 mg

 

Kozie mlieko/Kozí mléko

21,67 g

520 mg

 

* % RVH podiel referenčného príjmu vitamínov a minerálnych látok pre dospelých (8400 kJ/2000 kcal)

% RHP referenční hodnota příjmu u průměrné dospělé osoby (8400 kJ/2000 kcal)

 

 

Tryptofán je esenciálna aminokyselina, ktorú môže telo prijímať iba stravou alebo formou výživových doplnkov. Samo si ju vytvoriť nedokáže. V organizme sa tryptofán stáva prekurzorom neurotransmiterov (serotonín, melatonín) alebo vitamínu B3 (niacín). Za prítomnosti dostatočného množstva vitamínu B6 sa premieňa na neurotrasmiter serotonín, inak nazývaný aj hormónom šťastia. Serotonín ovplyvňuje pozitívne dobrú náladu, zmierňuje emocionálne napätie, stresové situácie, trému. V noci sa premieňa na melatonín nazývaný aj ako hormón spánku. Melatonín urýchľuje zaspávanie, predlžuje spánok, zlepšuje jeho kvalitu a odstraňuje mimovoľné budenie sa počas noci a skoro ráno. Aminokyselina L-tryptofán sa okrem premeny na serotonín môže premieňať v tele aj na vitamín B3. Záleží od koncentrácie vitamínu B3 v organizme. Pokiaľ má telo dostatočný prísun vitamínu B3, tento proces premeny neprebieha a preto sa môže viac L-tryptofánu premeniť na neurotransmitery serotonín a melatonín. Vitamíny B6 a B3 prispievajú aj k správnemu fungovaniu nervového systému a psychiky, prispievajú tiež k zníženiu miery únavy a vyčerpania. Tryptofan tak spoločne s vitamínmi skupiny B pozitívne prispieva k zlepšeniu nálady, lepšiemu zvládnutiu stresu, nervozity a napätia počas dňa (znižuje hladinu stresového hormónu kortizolu), na skvalitnenie spánku počas noci a eliminuje nespavosť v noci.

 

DMAE je prírodné nootropikum, čo sú všeobecne látky používané na zlepšenie koncentrácie a duševnej výkonnosti. Prirodzene sa vyskytuje v malých množstvách v mozgu a je prekurzorom neurotransmitéru acetylcholín. Ten je dôležitým nosičom nervových signálov do mozgu a svalov. To je mimoriadne dôležité pre správnu koordináciu pohybov. Acetylcholín je potrebný pre tvorbu spomienok, koncentráciu alebo učenie.

Priaznivo pôsobí na sústredenie, urýchľuje učenie a podporuje dobrú pamäť. Má dobrý vplyv na náš mozog i náladu, zvyšuje našu mentálnu energiu a znižuje únavu, pomáha spomaľovať proces starnutia, zlepšuje kvalitu nášho spánku, ale podporuje aj našu imunitu a prirodzenú obranyschopnosť nášho organizmu.

Výhody a účinky

  • Vhodný pre študentov
  • Podporuje mozgové funkcie
  • Působí proti únave
  • Pomáha při učení
  • Odďaluje stárnutie
  • Podporuje imunitu

DMAE alebo dimetylaminoetanol je zlúčenina nachádzajúca sa vo vysokých množstvách v ančovičkách, lososoch a sardínkach. Malé množstvá DMAE sa tiež prirodzene produkujú v ľudskom mozgu. Aj z tohto dôvodu sa zvykne rybám hovoriť, že sú ,,potravou“ pre náš mozog.

DMAE (dimetylaminoetanol) alebo deanol sa všeobecne pokladá za prekurzor cholínu, z ktorého sa tvorí základný prenášač nervových vzruchov - acetylcholín. DMAE sa vo vysokých množstvách prirodzene vyskytuje hlavne v rybách ako sú losos alebo sardinky a malé množstvá sa produkujú aj v ľudskom mozgu.

Z farmakologického hľadiska patrí DMAE medzi nootropiká, látky ovplyvňujúce činnosť mozgu. Pri prechode hematoencefalickou bariérou sa DMAE ľahko premieňa na cholín.  Acetylcholín účinkuje ako neurotransmiter v periférnej i centrálnej nervovej sústave. V periférii prenáša signál na nervovosvalových platničkách a je mediátorom parasympatického autonómneho nervového systému. Centrálne zastáva funkciu neurotransmitera a neuromodulátora. 

DMAE je prírodné nootropikum, čo sú všeobecne látky používané na zlepšenie koncentrácie a duševnej výkonnosti. Prirodzene sa vyskytuje v malých množstvách v mozgu a je prekurzorom neurotransmitéru acetylcholín. Ten je dôležitým nosičom nervových signálov do mozgu a svalov. To je mimoriadne dôležité pre správnu koordináciu pohybov. Acetylcholín je potrebný pre tvorbu spomienok, koncentráciu alebo učenie.

 

 

Koenzým Q10 -Jeho úloha spočíva najmä v tvorbe bunkovej energie a ochrane pred pôsobením oxidačného stresu. Koenzým Q10 je živina, ktorú naše telo v malom množstve potrebuje preto, aby fungovalo a zostalo zdravé. Koenzým Q10 pomáha mitochondriám (malým súčastiam buniek) vytvárať energiu. Je to antioxidant, ktorý pomáha predchádzať poškodeniu buniek spôsobenému voľnými radikálmi. Podieľa sa totiž na mnohých dôležitých biologických procesoch demencia a degeneratívne ochorenia CNS.

 

 

Kozie kolostrum – je lyofilizovaným produktom obsahujúcim kozie mledzivo cennú ekologickú surovinu, ktorá je produkovaná matkou, kozou, v prvých dňoch po narodení potomstva. Obsahuje dôležité živiny ako sú bielkoviny, tuky, cukry, vitamíny (najmä A, C, E, vitamíny skupiny B) a minerály (najmä Ca, P, K). Okrem toho je bohatým zdrojom ďalších bio aktívnych látok ako sú imunoglobulíny (IgG, IgM, IgA), alfa-lactalbumíny, lactoferin, transfer faktor, rastové hormóny, enzýmy. Látky nachádzajúce sa v kolostre významne napomáhajú rozvoju imunitného systému. Imunoglobulíny (Ig) sú glykoproteíny, zabezpečujúce odpoveď organizmu na prítomnosť antigénov. Viažu sa na baktérie, vírusy, huby čím napomáhajú neutralizovať a následne odstraňovať  cudzorodé látky z organizmu a zabezpečovať ochranu proti prenikaniu patogénnych mikroorganizmov. Lactoferin zabezpečuje transport železa v organizme a je tak považovaný za hlavný regulátor obranyschopnosti. Laktoferin podporuje rast priaznivej črevnej mikroflóry čím prispieva udržaniu zdravého zažívacieho traktu. Rastové faktory sú nevyhnutné pre správny vývoj zdravého organizmu. Podporujú správny rast svalov a kostí, chrupavky, pokožky, kolagénu a nervového tkaniva. Zvyšujú tvorbu vlastných imunoglobulínov a tým zvyšujú imunitu organizmu. Pomáhajú pri spaľovaní tukov. Regulujú hladinu cukru v krvi. Zlepšujú hojenie rán spôsobené popálením, mechanickým poškodením a urýchľujú hojenie herpesu na perách. Zlepšujú koncentráciu a pohotovosť mozgu. Zabezpečujú dostatok energie pre organizmus, zvyšujú vytrvalosť a regeneračné vlastnosti. Silne podporuje regeneráciu svalového tkaniva. Rastové faktory majú unikátnu schopnosť podporovať rast buniek a tým urýchľujú obnovu tkanív. Považujú sa pre túto schopnosť za elixíry mladosti.

 

Kozie mlieko je biologický cenným nápojom, ktorý okrem minerálnych solí vápnika, horčíka, sodíka, draslíka a fosforu, obsahuje soli stopových prvkov: medi zinku, mangánu, titánu, chrómu a kobaltu, vitamíny A, B1, B2, B12, C, D, E a kyselinu listovú. Množstvo bielkovín je vyššie ako v kravskom mlieku, dôležitý rozdiel však spočíva v ich zložení, čo je pravdepodobne dôvod, prečo organizmus znáša kozie mlieko podstatne lepšie ako mlieko kravské. Lepšia stráviteľnosť je spôsobená rozmermi a zložením tukových častíc, ktoré sa podobajú mlieku materskému. Tuk kozieho mlieka je prirodzene homogénny ( sústredený v tukových guľôčkach o polovicu menších, ako má kravské mlieko) a tým ľahšie stráviteľný, čím nedochádza k tak rýchlej artérioskleróze krvných stien a vlásočníc. Trávenie uľahčuje aj to, že tuk kozieho mlieka má jemnejšie bunkové membrány. Tieto výhody sa týkajú nielen mlieka, ale aj všetkých jeho výrobkov.

Kyselina kaprilová a kaprínová zase pomáhajú činnosti žliaz s vnútornou sekréciou. Rýchlejšie a menej namáhavé trávenie kozieho mlieka ocenia najmä tí jedinci, ktorí sú po operácii tráviaceho ústrojenstva, a majú zápal alebo iné ťažkosti. Tu je výhodou zásaditejší charakter a vyššia neutralizačná kapacita kozieho mlieka. Účinky kozieho mlieka sa v posledných rokoch spomínajú najmä v súvislosti s onkologickými chorobami. Veda však doposiaľ jasne nepotvrdila, že by kozie mlieko rakovinu vyliečilo, ale nie je zanedbateľná skutočnosť, že koza nikdy neochorie na túto chorobu. Jej organizmus je schopný vyrobiť si účinné protilátky a rakovinu nedostali ani kozy, ktoré prežili výbuch atómovej bomby v Hirošime a Nagasaki. Kozie mlieko má menej alergizujúcich látok a pozitívne pôsobí na nervovú sústavu a jeho pravidelná konzumácia vedie k zníženiu nervozity a stresov. Kozí tuk priaznivo pôsobí pri kĺbových ochoreniach, zlepšuje imunitný systém a celkovú kondíciu. Významne reguluje vlhkosť kože a pozitívne pôsobí aj pri astmatických ochoreniach kože. Kozie mlieko pôsobí kladne na výstavbu a obnovu buniek, podieľa sa na ich ochrane pred škodlivými vplyvmi prostredia.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu